Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu korektu vietnes darbību un anonīmus statistikas datus, kas palīdzēs mums sniegt jums labāko pieredzi mūsu mājas lapā. Jūs varat uzzināt vairāk vai arī tos izslēgt, ja vēlaties. Tomēr, turpinot izmantot vietni, nemainot iestatījumus jūs piekrītat to izmantošanai.

Pilngraudu lietošana

Izsenis zināms, ka pilngraudu produktu lietošana uzturā ir veselīga, jo tie satur visas grauda vērtīgās uzturvielas - škiedrvielas, vitamīnus un ja vēl ir klāt dīglītis, tad vēl jo labāk. Jo īpaši lielākā daļa labuma atrodas graudu ārējos apvalkos. Diētas ārsti un daudzi iesaka uzturā lietot pilngraudu produktus, tie aizkavē sirdsslimības, uzlabo gremošanas trakta darbību, izvada nevēlamās vielas no organisma.

Pēdējos gados ir selekcionētas jaunas graudu šķirnes - kailgraudu mieži, kvieši un citi graudi, kuriem pirms lietošanas uzturā nav jāatdala grauda ārējais apvalks, kuru cilvēka organisms nepārstrādā. Tāpat mēs zinām, ka Lielākā daļa lauksaimniecībā izmanto dažādas ķīmiskas vielas labības lauku apstrādei, pret nezālēm, veldres noturībai, ražas palielināšanai u.c. Šo ķīmisko vielu smidzināšana uz graudu augiem notiek vairākkārtīgi. Latvijā ir atļauts lietot dažādus pesticīdus, kuri ir aizliegti Skandināvijā, jo tur pierādīts, ka barojot ar šādi apstrādātiem graudiem sivēnmātes, tās kļūst neauglīgas. Un vispār ir zināmas pesticīdu negatīvās ietekmes uz veselību. Jau šajā gadā šis jautājums par stipro pesticīdu aizliegumu parādījās daudzu Eiropas valstu dienaskārtībā.

Esmu redzējis, ka labību miglo īsi pirms kulšanas, rodas jautājums kāpēc? Otrs jautājums, vai lietojot uzturā pilngraudu produktus, kuri gatavoti no konvencionāli audzētiem graudiem, mēs papildus neuzņemam arī atlikumus no šīm kaitīgām vielām, kas tiek smidzinātas virsū graudiem? Jo īpaši kailgraudu produktiem? Tādēļ uzturā iesaku lietot bioloģiski audzētus pilngraudu produktus, kurus nemiglo ar ķīmiskām vielām. Citādi sanāk, ka ar vienu roku dodat sev veselību, bet ar otru ļoti kaitējat! Domāsiet, ka tā nav?! Maizi gatavoju ar dabīgo ieraugu, tas ir - samaisiet miltus ar siltu ūdeni un pēc 4-6 h mīkla sāks rūgt, pie nosacījuma, ka milti ir dzīvi un savvaļas raugi un baktērijas ir dzīvas uz tiem, tad no bio miltiem vienmēr sanāk labs iesākuma ieraugs, bet no konvencionāli audzētiem ir bijis, ka nerūgst! Kad stažējos Vācijā, tad no viņu rudzu miltiem vispār nevarēju ieraudzēt plaucējumu!

Lai Jums labi garšo!